ERSAN Petrol Ürünleri Taşımacılık Depolama ve Dağıtım LTD. ŞTİ.’nin kurucusu ve halen ortağı olan Şenol Erdoğan ve Mehmet Erdoğan kardeşler olarak sahip olduğumuz bugünkü ticari itibara:

1935 yılında İŞYURDU Nakliyat Ambarı olarak büyük amcamız Mehmet Erdoğan’ın Malatya’ya gelen DDY’ dan aldığı üçüncü şahıslara ait parsiyel ticari emtiayı yük hayvanlarının vasıtasıyla Malatya’da sahiplerine dağıtma işi ailemizin ticari işi olmuştur. Daha sonraki gelişmeler 1967 yılında babamız Mesut Erdoğan ve Amcamız Ali Erdoğan’ın ortaklığı ile YENİ-İŞ nakliyat ambarının kurulması ile pazarın büyük bir kısmına sahip olan ticari ambarı kurmuşlar ve işbu ortaklık 1980 yılına kadar devam etmiştir. 1980 yılında amcamız Ali Erdoğan’ın vefat etmesi ve biz kardeşlerin babamıza verdiği destek ile YENİ-İŞ Nakliyat Ambarı faaliyetimizi 1998 yılına kadar bu unvan ile ve bu pazardaki payını yükselterek devam etmiştir.

İlk paragrafta adı belirtilen şirketimiz 1987 yılında kurulmuş olup halen bünyesinde BP Akaryakıt Bayiliği adı altında Akaryakıt İstasyonu İşletmeciliği, Mehmet Erdoğan ERSAN Sigorta Aracılık Hizmetleri LTD.ŞTİ. unvanı adı altında Anadolu Sigorta ve Allianz Sigorta Yetkili Acenteliği, ERSAN Petrol Ürünleri Taşımacılık Depolama ve Dağıtım LTD. ŞTİ. Adı altında yurt içi taşımacılığı, Avrupa ve Asya’ya hizmet veren Ersan Uluslararası Transport Depolama Lojistik Ticaret LTD. ŞTİ. , Medya kuruluşları arasında uydu yayını yapan ER Radyo TV Ajans A.Ş. bulunmaktadır.

Taşımacılıkta sektöründe rakiplerine örnek olan taşımacılık şirketimiz, R2 Uluslararası ve Yurtiçi Eşya Taşıma Organizatörlüğü Yetki Belgesi, K1 Yurtiçi Eşya Taşıma Organizatörlüğü Yetki Belgesi  ve  C2 Uluslararası ve Yurtiçi Eşya Taşımacılığı  Yetki Belgesi ile müşterilerine hizmet vermektedir.